Kosmetyki mineralne - sposobem na lekki makijaż

Głównym celem makijażu jest podkreślenie naturalnej kobiecej urody. Idealnymi narzędziami do osiągnięcia lekkiego, subtelnego makijażu są kosmetyki mineralne. To innowacyjne preparaty, a więc pudry, cienie i podkłady które podkreślą wdzięk kobiecej twarzy. Co ważne - składają się z naturalnych substancji - sprawdzą się u osób, borykających się ze skórą wrażliwą.

Kosmetyki naturalne

Wrażliwa skóra, wymaga naturalnej pielęgnacji. Kobiety po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych, z cerą trądzikową bardzo często decydują się na preparaty na bazie minerałów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jak sama nazwa wskazuje kosmetyki mineralne zawierają tylko naturalne substancje, które nie podrażniają nawet najdelikatniejszej skóry. 

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

W odróżnieniu od  innych specyfików dostępnych w drogeriach, kosmetyki mineralne nie posiadają żadnych parabenów, barwników. W ich składzie nie znajdziemy także substancji konserwujących. Kosmetyki mineralne bazują tylko i wyłącznie na substancjach naturalnie występujących w przyrodzie. Zazwyczaj w składzie znaleźć można minerały takie jak mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu czy też tlenki żelaza. Każda z tych substancji posiada cudotwórcze właściwości.

Mika rozświetla zmęczoną cerę, a ponadto pozwala optycznie spłycić drobne zmarszczki. Tlenek cynku napina skórę, koi podrażnienia, a przy tym działa antybakteryjnie. Dodatkowo, lekko wysusza wypryski - dlatego jest pomocny w procesie gojenia się zmian skórnych, doskonale sprawdzi się u kobiet z problemami trądzikowymi. Kosmetyki mineralne, zawierają w sobie także dwutlenek tytanu, który jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym oraz tlenki żelaza, nadające skórze naturalny odcień.

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Najistotniejszą zaletą tych naturalnych kosmetyków jest to, że nadają się do każdego typu skóry. Przez wzgląd na naturalny skład, mineralne preparaty doskonale pokryją wszelkie niedoskonałości nadając skórze promienny wygląd. Kosmetyki mineralne charakteryzują się także właściwościami leczniczymi, pochłaniają nadmiar sebum - a więc kobiety z cerą tłustą, mieszaną z powodzeniem mogą wykorzystać je podczas codziennego makijażu. Kosmetyki naturalne są perfekcyjne dla każdej kobiety!

Więcej na www.earthnicity.pl

 

Kategorie: Ekspert radzi,

Autor

Marek

Redakcja babielato.opole.pl